/

Meta,Twitter Alternatifi ‘Barcelona’ Üzerine Çalışıyor!

Geçen ayın başlarında, Meta’nın potansiyel olarak kendi Twitter’ın yerini alacak bir platform oluşturmak amacıyla Twitter kullanıcıları arasında artan endişeyi izlediğine dair raporlar dolaşmaya başladı ve bu da daha sonra yeni bir ev arayan Twitter mültecilerini toplamasına olanak tanıyabilecekti.

Meta’nın Mart ayı başlarında Platformer’da onayladığı gibi :

“ Metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağ araştırıyoruz. İçerik oluşturucuların ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşabilecekleri ayrı bir alan için bir fırsat olduğuna inanıyoruz.”

Bu, elbette kulağa çok Twitter benzeri geliyor ve spekülasyon, başlangıçta ‘P92’ kod adlı projenin, aşağıdaki uygulamadaki çeşitli değişiklikler arasında bir alternatif arayan Twitter’dan vazgeçenlerin peşine düşecek şekilde tasarlanacağı yönündeydi. yeni sahibi Elon Musk.

Şimdi, bu proje ilerliyor gibi görünüyor , Meta’nın yeni ‘Barcelona’ metin tabanlı sosyal uygulaması yavaş yavaş şekilleniyor.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bu resimde görebileceğiniz gibi , ayrı uygulama artık en azından bu dahili prototipte “Düşünceleriniz için Instagram” olarak tanıtılıyor. Bu çıkış tarihi aynı zamanda bu aşamada sadece bir yer tutucudur - ne zaman başlatılacağını bilmiyoruz - ancak konsept, özel mesajlaşmanın artan popülaritesinden yararlanmayı amaçlayan metin tabanlı bir gönderi beslemesi gibi görünüyor. daha genişletilmiş, erişilebilir bir biçim.

Bazı açılardan, Instagram’ın yakın zamanda eklenen ve tanınmış kişilerin takipçilerine mesaj yayınlamasını sağlayan ‘Kanallar’ özelliğine benziyor .

İnsanların herkese açık yayınlarda gönderi yayınlamasının aksine daha fazla tartışmanın mesajlaşma sohbetlerine kaymasıyla Kanallar, içerik oluşturucular ve hayranları için daha özel, samimi bir tartışma arabirimi sağlayarak buna dayanacak şekilde tasarlandı.

Barcelona, ​​özel bir uygulamada olsa da, kullanıcıların başkalarını takip edebilmesi ve metin güncellemelerinden haberdar olabilmesiyle kulağa benzer geliyor.

Barselona projesi hakkında şu ana kadar bildiklerimiz:

  • Barcelona, ​​oturum açmak için Instagram kimlik bilgilerinizi kullanacak ayrı bir uygulama olacak
  • Yukarıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi Barcelona, ​​yeni uygulamada kullanıcı adınız olarak Instagram kimliğinizi de kullanacak.
  • Barselona gönderileri için maksimum uzunluk 500 karakter olacaktır.
  • Barselona merkezsiz olacak, ancak bunun bir Meta bağlamda ne anlama geldiği henüz tam olarak belli değil.

Ve gerçekten de ilerliyor gibi görünüyor ki bu, daha geniş anlamda Meta’da sürmekte olan işten çıkarmalar ve dahili rasyonalizasyon miktarını da düşündüğünüzde özellikle ilginç .

Bu, Meta’nın burada önemli bir potansiyel gördüğünü gösteriyor. Musk, Twitter’da endişe yaratmaya devam ederken, kısa biçimli içerik liderini gasp etmek her ne kadar zor olsa da, birçok kullanıcı kesinlikle bir alternatif arayışı içinde.

Buradaki zorluk, çoğu işletmenin zaten Twitter ile uyumlu olması ve güncellemeleri orada paylaşmaya alışmış olmasıdır. Gerçek bir alternatif oluşturmak için, yeni bir uygulamaya geçmek için çok sayıda mevcut Twitter kullanıcısına ihtiyacınız var ve ancak o zaman, aynı önemli Twitter kullanıcılarının yeni alanda gönderi paylaşmasıyla bu gerçekten değerli olabilir.

Bunu oluşturmak zaman alacak, ancak ölçeğini kullanarak Meta, kitlesel benimseme ve ölçek görecek bir sonraki şeyi inşa etmek için diğerlerinden daha iyi bir konumda olabilir.

Hala çok uzak ve henüz sadece birkaç ayrıntıya sahibiz, ancak ilerlemeyi not etmek ilginç.