neden-wordpressi-tercih-etmelisiniz-300x300
/

Neden WordPress’i Tercih Etmelisiniz?

Dijital dönüşüm tüm endüstrileri etkisi altına almaya devam ediyor. Kişi ve şirketlerin varlıklarını dijital dünyada temsil edecekleri bir web sitesine sahip olması, temel gereksinim haline geldi. İnternette milyonlarca web site var ve hepsi farklı özellikler üzerine kuruludur. Bir web sitesine sahip olmak için önce içerik yönetim sistemine (CMS) ihtiyacınız var. İçerik yönetim sistemi internet ortamında içerik oluşturmak, yayınlamak ve yönetmek için kullanılan sistemdir. WordPress içerik yönetim sistemleri arasında hatırı sayılır öneme sahiptir. Web site tasarım fiyatları belirlenirken kullanılacak içerik yönetim sistemi belirleyici olmaktadır. İnternette bulunan web sitelerinin yaklaşık %50’si WordPress sistemiyle kurulmuştur. Bu oran giderek artıyor ve pek çok kurumsal firma sitelerinde bu sistemi kullanıyor. Peki siz neden WordPress’i tercih etmelisiniz? WordPress nedir ve onu bu kadar cazip kılan sebepler nelerdir?

WordPress Nedir?

WordPress, kodlama gerektirmeden kolayca web site ve blog tasarımı yapabildiğiniz popüler bir araçtır. Dijital dünyaya adım atan kişilerin web tasarım fiyatları araştırırken de adını sıkça duyduğu bir sistemdir. Üniversite web siteleri veya haber sitelerine kadar geniş bir yelpazede kullanılabilir. Kullanımı ücretsiz ve diğer araçlara göre kolaydır. İşte WordPress kullanmanız için diğer sebepler.

Neden WordPress'i Tercih Etmelisiniz

Açık Kaynak 

WordPress dünyanın her yerinden binlerce gönüllü tarafından inşa edilen ve desteklenen açık kaynak kodlu bir yazılıma sahiptir. Yani sabit değil sürekli güncellenen ve kendini yenileyen bir sisteme sahiptir. Ayrıca dilediğiniz hosting firmasıyla çalışabilirsiniz.

SEO Dostu

Tüm web siteler için SEO önemlidir. Bu yüzden SEO uyumluluğunuzu görmeniz, sisteminizin eklentilere uyumlu olması gerekir. WordPress ise Yoast gibi birçok SEO eklentisiyle uyumlu çalışabildiği için arama motorlarındaki yerine önem veren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Tema Zenginliği

Sitenizin teması, renkler, yazı tipleri gibi en önemli unsurları barındırır. WordPress web site tasarlamak isteyen kişilere beş binden fazla tema seçeneği sunuyor. Temaların ücretsiz kullanılması da artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Eklenti Seçenekleri

Web sitenizin işlevselliği çok önemlidir. WordPress web sitelerin işlevselliğini artırmak için eklentiler kütüphanesinde elli binden fazla seçenek bulundurmaktadır. Eklentilerle bir web sitesi e-ticaret(WooCommerce) sitesine veya sosyal medya platformuna dönüştürülebilir. Ayrıca iletişim formu gibi özellikler de ekleyebilirsiniz.

Güvenli

İnternet kötü amaçlı kişilerin de olduğu bir dünya ve bu nedenle site sahipleri için güvenlik en önemli kriterdir. WordPress web sitenizi güvenli tutmak için geniş kapsamlı çalışmalar sürdürmektedir. Ayrıca daha güvenli bir site için WordPress güvenlik önlemlerini inceleyebilirsiniz.