back view of man using laptop with html code on screen
/

Web Sitesi Tasarım İpuçları

Çağımızda, bir web sitesi, işletmenize başarı ve güvenilirlik kazandırmaya yardımcı olacak en önemli pazarlama araçlarından biridir.

Web siteniz sizi her gün dijital olarak temsil eden çevrimiçi varlığınızın bel kemiğidir. İster sıfırdan başlayın, ister mevcut bir web sitesini yenileyin, web sitesi tasarım ipuçlarının, işletme hedeflerinizi karşılamak için etkili ve ilgi çekici bir web sitesi oluşturma sürecinde size yardımcı olacağından eminiz!

Web Tasarımında UX ve UI

Bir kullanıcı deneyimi (UX) veya kullanıcı arayüzü (UI) söz konusu olduğunda, ilk izlenimler önemlidir.

Ziyaretçiler, yalnızca 50 milisaniyede web siteniz hakkında fikir sahibi olabilir. Bir kullanıcının sitenizde kalmaya değer olup olmadığına veya siteden ayrılıp ayrılmamasına karar vermesi gereken zaman budur.

Buna rağmen, birçok kullanıcı belirli bir sitede 15 saniyeden daha az zaman harcar. Bu süre içinde ilgi yaratmadıysanız, muhtemelen asla yaratamazsınız. İyi tasarlanmış, iyi işleyen bir siteye sahip olmayı kritik hale getirmek bu noktada gereklidir.

Aralarında Magna Dijital Pazarlama Ajansı da olmak üzere finansal Hizmetler konusunda deneyimli Web Sitesi Tasarım Ajanslarını incelemek için linki tıklayabilirsiniz.

Basitlik

Kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesinin birçok nedeninden ikisi, ya belirli bir işlemi tamamlamak ya da aradıkları her şeye bir yanıt bulmaktır.

Yapmaya çalıştıkları şeyi başarmaları için web sitenizi mümkün olduğunca basit hale getirin. Herhangi bir web tasarım öğesi, web sitenizin mesajını güçlendirmeli ve izleyicinin sitenize gelme nedenlerine net cevaplar sağlamalıdır.

Web Sitesi Tasarımında Hiyerarşi

Web sitesi öğelerini doğal ama tanımlanmış bir şekilde düzenleyin. Renklerinizi, yazı tipi boyutlarınızı, yapınızı vb. değiştirerek, kullanıcıları web sitenizin en önemli yönlerine çekmeye çalışabilirsiniz.

Tekdüzelik

Sitenizin tüm sayfalarında aynı görünümü ve hissi korumaya çalışın. Bu, her sayfanın aynı görünmesi gerektiği anlamına gelmez, ancak sayfa türüne bağlı olarak tutarlı, tek tip düzenler olmalıdır.

Web Site Tasarımının Olmazsa Olmazları: Erişilebilirlik ve Mobil Uyumluluk

Web siteniz erişilebilir ve responsive olmalıdır. Web sitesi sayfalarının tüm tarayıcılar ve cihazlar arasında uyumlu olduğundan emin olun. Resimler ve videolar da dahil olmak üzere sitenizin tüm içeriği, bu farklı türlerde çalışacak şekilde uygun şekilde biçimlendirilmelidir.

Geleneksellik

İnsanların beklediği temel web sitesi tasarım kuralları vardır. Bu beklentiler, ana navigasyonun sayfanın üst kısmında olması, bir sayfanın sol üstünde veya ortasında bir logonun olması ve ana sayfanıza bağlanan tıklanabilir bir logonun bulunmasını içerir.

Web tasarımınızın benzersiz olmasını isteyebilirsiniz, ancak bu normal geleneklerden çok uzaklaşmamalısınız. İnsanlar tanıdıklığı sever. Bunun çok ötesine geçmek, bir kullanıcı için kafa karıştırıcı olabilir ve sitenizdeki genel deneyimlerini olumsuz etkileyebilir.

Güvenilirlik

Dürüst olun. Fazla vaatte bulunmayın. Ne sunduğunuz ve arkasındaki değer konusunda açık olun. 

Web Tasarımında Kullanıcı Odaklılık

Siteniz kendiniz için değil, kullanıcı için tasarlanmalıdır. Siteniz için verdiğiniz her karar bunu göz önünde bulundurarak yapılmalıdır. Tasarım öğelerinizi test edin, verileri analiz edin, neyin işe yarayıp yaramadığını görün ve buna göre sitenizi ayarlayın.

Unutmayın, Mediarossa Dijital Pazarlama olarak, kurulduğumuzdan beri, birçok müşterimizi yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yaptık, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırdık, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırdık. Web Tasarım Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak hemen dijital pazarlama uzmanlarımızla iletişime geçin.